Aisha a Aggy Weimaraner

Ahoj...vítáme Tě na našich holčičích stránkách :-)

AKTUÁLNĚ

"PES JE JEDINÉ STVOŘENÍ NA SVĚTĚ, KTERÉ VÁS MILUJE VÍC NEŽ SEBE"

 

16.07.2009

Přidány nové fotky Alimonka - je to krasavec. Najdete je v rubrice "Vrh A - Alimon". Aggy získala zlaté osvědčení za úspěšné obsolvování speciálního výcvikového kurzu "Základy pachových a záchranářských prací" - najdete v rubrice "Něco o nás - PP a jiné Aggy".

Dne 27.6. jsme se zúčastnili předváděcí akce na koupališti Rolava v K. Varech. Konal se tam den záchranářů. Spolu se záchranářskou kynologií se předvedli hasiči, horská služba, záchranná služba i s vrtulníkem, policie čr a jejich pejsci. Fotky v rubrice "Galerie-předváděcí akce"

14.07.2009

Aisha má narozeniny!!!!

Milá Aishinko, přeji Ti vše nejlepší k Tvým čtvrtým narozeninám! Hodně zdraví, pohodičky, úspěchů u zkoušek a tak.... Mám Tě moc ráda a Aggy Tě zbožňuje

Fotky s dortíkem v rubrice "Galerie-Aisha"

24.06.2009

Dne 20.6. jsme se zúčastnili oblastní výstavy v Kunraticích. Byla nás tam opravdu spousta. Anička s AneMy a jejími sourozenci - kteří si odnesli velmi pěkné posudky a snad všichni až na jednoho VN. Pak jsem tam byla Já s holkama a našema svěřencema. A Akim - taťka Aggynky ( s převahou si odnela Denisa s Akimem oblastního vítěze!). Aisha vystavovala poprvé po štěňatech a moc jsme netrénovali výstavní postoj, ale i tak si odnesla Výborná 2  Aggy nás všechny překvapila a i když byla sama v mezitřídě, tak si odnesla moc hezký posudek a Vítěze mezitřídy!. Ale z čeho mám největší radost je, že poprvé vystavovala Amy (Anahita) a Edík (Antriel) ve třídě štěňat. Pan rozhodčí jim napsal moc krásné posudky a z kruhu si odnášeli VN. Na čumendu se přijela podívat Tris ( Anaul) a Arellka. Všem moc děkuji za setkání a budeme se tešit příště na krajské výstavě v Karlových Varech. Posudky Aishy a Aggy najdede v rubrice "Něco o nás - PP a jiné.." Fotky holek - v rubrice "Galerie-výstavy", Fotky z výstavy Edíka (Antriela) a Amy (Anahity), Tris (Anauel) a Arelly - v rubrice "Vrh A - u každého zvlášť", a fotky společné v rubrice "Vrh A"

 

19.06.2009

V pondělí 15.6. jsem byla navštívit s holkama Aničku v Třímanech a její smečku. Přijel i Akim s Denisou a Laurou. Na fotky a jak to bylo super se můžete podívat v rubrice  "Galerie - Výlety".

 

17.06.2009

Přidány fotky ze zkoušek RH-E. Najdete je v "Galerii-Aggy". Dále nové fotky štěňátek jak rostou - Arella, Arathiel, Anauel a Antriel - najdete ve "vrhu A" u každého zvlášť.

10.06.2009

Tak Aggynka má zkoušku RH-E! Dne 7.6. složila zkoušku způsobilosti záchranného psa podle mezinárodního řádu. Byla jsem trošku na nervy, protože jsem měla obavy, aby vyštěkala figuranta. A vyšlo to, trošku sice v prostoru neposlouchala, lítala si jak chtěla, ale hlavně, že zájem o hledání měla. Ze speciálu měla 88b. ze 100b. Pak následovala poslušnost, která nebyla zas tak až moc težká - měla to za 92b. ze 100b. Výsledná celkem - 180b. - za velmi dobře!. Od nás letí  gratulace Dídovi a Fidoušovi, kteří také zabodovali. Děkujeme Danuš Netušilový, že tak hezky figurovala.

 06.06.2009

Doplněny fotky štěňátek jak rostou u Páníčků (zatím jen-Anahita, Arella,Arehanah)-fotky najdete u každého zvlášť ve "vrhu A". A fotky z MVP v Praze, kam se přijela podívat 4 štěňátka - najdete v hlavní rubrice "vrh A"

 

05.06.2009

Zdravím všechny příznivce našich stránek a omlouváme se, že až po tak dlouhé době se hlásíme. Novinek je mraky a tak ve zkratce něco píšu, protože jinak by to byla slohová práce. Štěňátka jsou všechna u nových majitelů. Mají se báječně, jsou zdravá a Páníčci s nimi chodí cvičit. Některé jsem už viděla osobně a musím říci, že jsou to krasavci. Mamka Aisha už je v plné síle a už zase dovádí. Já jsem mezitím úspěšně složila zkoušku z myslivosti, která mi taky zabrala dost času. S Aggy teď máme zkouškový marathón. Úspěšně složila zkoušky: ZPU1, ZZZ a tu naši hlavní PZ v I. ceně s 296b. – bodovací karty najdete v rubrice „Něco o nás“-PP a jiné…Aggy. Tuto neděli se ještě chystáme na zkoušky RH-E (vstupní záchranářské podle mezinárodního řádu)-tak držte palce! S Aggy jsem absolvovala dvě mezinárodní výstavy. Jednu v Českých Budějovicích, kde si vyběhala Výbornou 3 a pak v Praze, kde ji naměřili o něco více v kohoutku, tak dostala vd. Fotky z Budějek nemáme, ale z Prahy je pár fotek v „galerii-výstavy“. Aisha se pokusila o složení zkoušky ZZS1 – speciální záchranářské stopařské, ale neměla svůj den a spíš hledala ženicha, protože hárala. Tak to zkusíme na podzim. Jinak 20.6. se chystáme na oblastní výstavu do Kunratic a moc se těšíme až uvidíme naše potomky Tak to je ve stručnosti vše a teď už budou aktualitky snad aktuální

25.02.2009

A ještě jedna aktualitka: Minulý víkend si přijeli už pro Arathielka a Anahitku. Více info o novém domově a fotky najdete u každého zvlášť. Jinak už tento týdem půjdou moje miminka všechny do nových domovů :-)))

 25.02.2009

Tak jsem ještě dodala 2 nová videa ze sedmého týdny, kdy jsou všichni ještě pohromadě:-)

18.02.2009

Zdravím všechny majitele šedivých miminek a omlouvám se, že ještě nejsou fotky na webu ze sedmého týdne. Opravdu teď nestíhám, je toho trošku moc a všem děkuji za pochopení. Zítra už bude trošku volněji:-) Začátkem příštího týdne Vás všechny obvolám a domluvíme se, kdy si pro ty své miláčky přijedete:-) Jinak všechna štěňátka jsou natetovaná a naočkovaná, tak už můžou do světa:-) Těšíme se na VÁS!!!

11.02.2009

Přidáno nové video - šedivky 6tý týden života...

09.02.2009

Přidány nové fotečky štěňátek - rubrika Vrh "A" a u každého zvlášť.

08.02.2009

Nové fotky štěňátek budou až zítra...trošku nestíháme:-) 

02.02.2009

Začínáme pátý týden života...štěňátka byla už podruhé odčervena, jsou zdravá a hlavně hravá:-) Mají dost ostré zoubky a testují co se s nima dá všechno rozkousat. Ze sušeného mléka už jsme včera přešli na granule a moc jim chutnají. Už jim začáná být ohrádka v koupelně malá, tak na konci týdne bude přesun do mnohem větší. Aisha je také v pořádku, o prcky se pečlivě stará, ale už je z toho celá unavená:-)  Nové fotky v rubrice "Vrh A" a taky u každého + 2 nová videa:-)

28.01.2009

INFO: Už jsou volné jen dvě fenky! Kluci už jsou u Nás zadaní! Ale kdyby měl někdo zájem o kluka, tak u naší kamarádky Yllow je ještě jeden volný! Více na http://www.yllow.estranky.cz

 

25.01.2009

Štěňátkům už jsou 3 týdny. Nové fotky jsou v rubrice "Vrh A" a také u každého zvlášť. A také je nové VIDEO!

Info: Kdo by měl zájem o štěňátko, tak už jsou volné jen 3 fenky...

19.01.2009

Přidána nová rubrika "VIDEO" - zde se můžete podívat na 13.den života miminek. Postupně budu přidávat další

18.01.2009

Přidala jsem nové fotky do rubriky "Vrh A" a pak pod jednotlivá jména miminek aktuální váhu a fotku. Už koukáme všichni!

17.01.2009

Hlásíme, že miminka začínají otevírat očíčka, myslím, že zítra už budou koukat všichni

11.01.2009

Dnes jsem nafotila miminka jak rostou a kolik nabírají na váze, je to až neuvěřitelné - od 425-735g... Jinak jsou všichni v pořádku a zdraví. Fotky jsou trošku rozmazané, nafotit každého zvlášť je opravdu náročné:-)  Fotky v rubrice Vrh "A" - a pod každým jménem nová fotka s váhou..

 

07.01.2009

Štěňátka byla dnes pojmenována po andílcích... Fotky, jména, čas porodu a váha v rubrice "Vrh A"

06.01.2009

Dnes jsme byli u pana veterináře. Štěňátkům byly kupírovány ocásky. Všichni jsou zdraví i Maminka!

Konečně přidány fotečky miminek do rubriky "Vrh A"

05.01.2009

TAK UŽ JE TO TADY!!! Aisha dnes půl hodiny po půlnoci porodil krásná zdravá štěňátka. Je jich devět a jsou úžasná! Šest holčiček a 3 kluci se mají k světu. Více informací - " info štěňátka". Fotky už jsou, ale bohužel se se mnou nechtějí kamarádit moje webovky a fotky tam nejdou vkládat, tak až se to umoudří, tak dodám. Kdyby byl někdo netrpělivý, tak je můžu poslat na mail.

1.1.2009

Tak máme Silvestra za sebou a Aisha má ještě malé v bříšku:-) Tak budeme čekat už každým dnem. Přidala jsem pár fotek do Galerie - Aisha jak se nám více a více kulatí, ale evidentně ji břicho nevadí k tomu, aby vyštěkávala a po-té se drápala na strom, kde byla kočička:-))) Fotky jsou trošku nekvalitní, tak se omlouvám, ale blbnul foťák.

22.12.2008

Tak už se nám to blíží...Aisha má bříško jako balón a už více odpočívá. Porod očekáváme hned na začátku ledna 09 možná i na Silvestra, tak uvidíme, jak to všechno bude. Aishu jsem vyfotila ve 48 dnu březosti, tak se můžete kouknou na fotky - GALERIE - AISHA

10.12.2008

A poslední novinka tohoto dne! 2.12.2008 nám byl oficiálně schválený název Naší chovatelské stanice. Vyšel nám třetí v pořádí a čelaka jsem na něho opravdu 3 měsíce...

Tramtadadáááá....      SILVERY SHINE

V předkladu to znaméná Stříbrošedý třpyt nebo jas

Foto - Něco o Nás - Chovatelská stanice

10.12.2008

V sobotu 6.12. 08 absolvovala Aisha hon na drobnou zvěř. Na to, že je těhule překvapila výbornou poslušností, rychlém vyhlédávání, vystavovaní, výborná práce na stopě - hlasitá a podobně. Nestřelilo se moc kusů, ale i tak jich pár přinesla:-)  Bohužel jsem neměla s sebou foťák, tak určitě příště:-)

10.12.2008

V pátek 5.12.08 jsem s Aishou byla na druhém ultrazvuku. Mrňata už byla velká, tak se nedala přesně spočítat. Rostou jako z vody. Viděli jsme jich tam pět, ale určitě jich bude víc, protože už se překrývala:-)

27.11.2008

Ve čtvrtek jsem byla s Aishou na sonu, abychom zjistili, jestli krytí bylo úspěšné. A bylo! AISHA JE V BŘEZÍ! Miminka byla tak strašně malá, že se to nedalo spočítat, tak půjdeme ještě za týden a to už pořídíme i fotku ze sona. Takže, kdo máte zájem o štěňátko rezervujte si jej. Porod bude očekáván v prvním týdnu v lednu!

17.11. a 23.11.2008

Tyto dny jsme trávili na naháňce. Holky náháněly jak divé a moc se jim to líbilo a hlavně byly úžasné:-) Aisha byla spolehlivě hlasitá na stopě a Aggy se teprve učila hlavně kontaktu s čerstvě střelenou zvěří a je vidět, že to má v sobě. Vůbec se nabála a šla do toho naplno. O Aishe ani nemluvě, ta to má v malíku. Zvěře se střelilo opravdu hodně. No uznejte! Fotky v galerii -" Lovecké Akce"

16.11.2008

Včera jsme absolvovali MVP v Praze. Aggy ve třídě mladých dostala velmi dobrou z devíti fenek. Výstavní postoj nebyl ideální, ale do příště to všechno zvládnem! Aspoň si to Aggy vyzkoušela jaké to je na Mezinárodní výstavě. Teď se s Aggy více budem soustředit na lovecké zkoušky:-)     Aisha byla také přihlášená na výstavu a i když je 12 dní v březí, tak to na ní vůbec nejde znát a z třídy otvřené, kde nás bylo pět si vyběhala VÝBORNOU a byla třetí. Aisha ještě letos v listopadu bude absolvovat hony dokud nebude mít velké břicho:-)  Pár fotek v Galerii - Výstavy!                            

13.11.2008

Sice trošku s předstihem vánoční vzhled stánek, ale už se těšíme na sníh:-).

 

05.11.2008

Tak jsme v sobotu 1.11. jeli za Atreyem. I když progesteron nebyl velký. Mysleli jsme, že už by to mohlo jít, ale ženichovi ještě Aisha moc nevoněla, tak proběla seznamka a první rande:-) Nakonec jsme jeli krýt až v pondělí, panička trošku plašila. Vše dopadlo super, Atrey se Aishe věnoval a Aishe se ženich moooc líbil. V úterý jsme ještě byli překrýt, aby to byla tutovka. Takže ke konci listopadu půjdem na ultrazvuk a uvidíme, co se urodilo. Věříme, že určitě štěňátka budou a to nejkrásnější a povahově nejlepší!!! Na fotky Atreye se můžete podívat na www.artemisterra.com a na první a další rande Aishy a Atrey jukněte do galerie - "Rande Aisha a Atrey" 

30.10.2008

Tak dnes jsme měli poslední odběr krve, abychom zjistili Aishy progesteron. Mylím, že během dneška nebo zítřka pojedeme na krytí. Ženich bude ten nejlepší  Atrey Artemis Terra ( šapmión ČR, SR a mnoho dalších výstavních ocenění, zkoušky ZV, PZ, LZ. VZ, a mnoho dalších záchranářských zkoušek. No prostě super! Více o Atreyovi se můžete dozvědět na stránkách www.artemisterra.com

11.10.2008

V galerii - "together" pár nových fotek z Božího Daru - Neklid

07.10.2008

V Průkazu původu už máme razítko "Chovné podmínky splněny". Tudíž už můžeme plánovat štěňátka. Když vše půjde tak jak má, ráda bych Aishu nakryla do konce roku 08. Tak uvidíme

05.10.2008

Jupííí… tak máme první zkoušku ZOP hotovou a ještě k tomu za výborně! Trošku nám narostla křídla, protože ze 100 bodů jsme získaly 96b. a  k tomu jsme byly ze všech pejsků co dělali ZOPky nejlepší! Doufám, že nám to aspoň chvilku vydržíJ Moc gratulujeme Fidouškovi, který s 94 body měl také za výborně! Samozřejmě i Dídovi a Jackovi, kteří udělali zkoušku ZPU1! A dalším psím kamarádům také velké gratulace….

A osobně DĚKUJI Libušce Naší NEJLEPŠÍ cvičitelceJ, která nás výborně připravila na zkoušky!!! J

Pár fotek v Galerii-Aggy

03.10.2008

MVP Polsko – Wroclaw (26-27.9). Naše první výstava v zahraničí. Složení: Já s Aishou a Líba s Diegem. Trošku dlouhá cesta, ale zvládli jsem to všichni a nakonec jsme se i ubytovaliJ Ráno krásná procházka v parku, který jsem měli před barákem a pak hledání Olympijského stadionuJ. Našli jsem to-hurá! První den vystavovala Libuška s Diegem. Ve třídě pracovní si odnesli ocenění V1 CWC – dost dobrý! Opět unavené a ucourané po různých stáncích, které jsme věčně oblejzaly a kupovaly samé hovadiny jsem opět všichni odpadli! Večer jsme se šli projít do města, že si někde sedneme dáme něco dobrého, ale kde nic tu nic! Žádná hospůdka ani kavárna. Tak jsem nakonec s hafanama skončili v „Mekáči“J.

Ráno zas to samé. Sbalit věci, abychom se už nevraceli a opět na stadion. Musím ještě říct, že počasí nám přálo oba dva dny. Tentokrát byla v kurzu Aisha. Ve třídě otevřené nás bylo šest a konkurence veliká. No, náš výstavní postoj byl opět na prd. Ještě to musíme pořádně vypilovat a bude to super. Nakonec si  moje drahá  Aisha vyběhala V4 za což jsem byla rádaJ Následovalo opět courání, oběd a hurá domů. Cesta hrůza, z Polska jsme jeli do Náchoda a pak do Varů. Na kilometry to vychází stejně, ale je to delší než přes Německo. Do Polska se určitě ještě podíváme, ale zkusíme jiné město. Líbě děkuji, že vydržela mojí ne příliš rychlou jízduJ a Dídovi, že si hezky hrál s Aishinkou. Fotky najdete v Galerii-výstavy

16.09.2008

Dnes jsem si přivezla Aishu! Bylo to dlouhých 45 dní bez ní, ale zváldla jsem to díky Aggynce, která tu byla se mnou. Aisha mne přivítala úplně šíleně! Lítala z jedné strany na druhou, pískala jako o život a nevěděla co má dělat dřív. Já jsem měla slzy v očích, že ji zase konečně mám zpátky, zdravou a celou. Cestou domu jsem se hned zastavila u Taťky, aby se s ní taky přivítal. Měla opravdu radost! Doma už na nás čekala Aggynka, trošku jsem měla strach, že Aisha bude drsná na Aggy, ale dopadlo to dobře. Aisha byla docela dost unavená, tak i brzo usnula. A já si oddychla, že ty moje holky mám pohromadě! Děkuji Panu Novákovi z Potočiště, že mi Aishu připravil na zkoušky! Aishe, že to zvládla a snad se na mě už nezlobí. A Aggynce, že mě podržela, když mi bylo smutno. Holky moje - Mám Vás moc RÁDA!!!

13.09.2008

Aisha úspěšně složila Podzimní zkoušky v I.ceně 273b - nos 4

05.09.2008

Přidány nové rubriky Něco o nás - "PP a jiné Aisha, Aggy" ( najdete zde Průkaz původu, zkoušky, výstavní posudky...atd ). Nové fotky Galerie-Aggy, Galerie-Friends.

01.08.2008

Dnes zkoušky RH-E (zkouška záchranářské způsobilosti psa podle mezinárodního řadu). Máme trošku zkouškový marathón. Opět děsný vedro! Začali jsme poslušností a tam už byl kámen úrazu. Když už jsem si měla jít pro Aishu, která byla odložená, tak se mi zvedla. Hrůza. Chůze u nohy dobrá, jednu překážku nepřeskočila. A pak to začalo. Aishinka zavětřila zvěř a už byla trošku nezvladatelná. Završilo se to u cviku, kdy já nesu psa a odevzdávám ho jiné osobě, která přenese pejska asi deset metrů ode mne a já pak psa přivolávám k noze. Aisha se hezky rozběhla, ale ne ke mě, ale někam do houští! Po čtvrtém povelu se mi ji podařilo přivolat, ale bohužel to nestačilo na to, abych pokračovala ve zkoušce dál. Protože je to mezinárodní řád, musí se zkouška dokončit i když nesplníte poslušnost. Takže jsem nahlásila, že odstupuji, abych Aishu netrápila stopováním v tom horku. RH-E zkoušku dělalo 5 lidí a z toho udělal dnes jen jeden. Nevadí, příště to zvládnem!

31.07.2008

Dnes jsme byli na zkouškách ZZZ (zkouška záchranářské způsobilosti podle národního řádu) na Nechranicích. Bylo děsný vedro a tak jsem začali už v půl osmé, aby jsem to měli co nejrychleji za sebou. Začali jsme stopou, kde Aisha získala 47 bodů z 50ti. Pak jsme jeli na poslušnost. V horku se Aisha trochu courala, ale nebylo to špatné. Pak si usmyslela, že neskočí jednu překážku a označit figuranta na přímo (revír) taky nebylo úplně nejlepší. Ale nakonec to zvádla a dosáhla 158b. což stačilo na uspokojivě. Ale hlavně, že to máme. Huráááá....

29.07.2008

Přidána nová rubrika Galerie - "Friends" - fotky kámošů

26.07.2008

Dnes jsem byla na Spec. zkouškách z vodních prací pro ohaře a malá plemena v Lužinách u Fran. Lazní. Aisha totálně zklamala a tak jsme neuspěly. Myslím, že jsem ji tak přetrénovala, že už nechtěla ani do vody. Byla jsem tak nervózní, že to musela ze mě cítit. Tak jsem se domluvila s jedním panem myslivcem, který cvičí pejsky a připravuje je na zkoušky, že Aisha půjde na měsíc na výcvikový tábor. Bude mi po ní smutno, ale určitě ji to prospěje a uděláme PZ. Ještě, že budu mít doma Aggynku :-)

 

20.07.2008

Přidána nová rubrika do galerie -"Předváděcí akce" ( vloženy nové fotografie).

 

06.07.2008

Tak nám začalo období, kdy musíme trénovat na Podzimní zkoušky, abych mohla Aishu uchovnit. Už nám chybí jen „tyto zkoušky" a jinak vše ostatní už máme.

Dnes jsme jeli za Panem myslivcem trénovat „kachnu“. Aisha opět dělala „dámičku“ a nechtěla ji vzít do tlamy, když už ji končně držela, tak ji zase pouštěla. Už jsem to viděla černě, že to nezvládnem! Nakonec se Aishinka umoudřila a kachnu už nepustila. Aport z vody byl super, dohledávka taky. Jen ji občas chytne za křídlo nebo za krk, ale to ještě natrénujem!

Pár fotek je v galerii-Aisha.

 

04.07.2008

Dnes to vypadalo, že bude ošklivě, ale nakonec se to k večeru vybralo. Holky (Aisha a Aggy), Pavča těhulka a já jsem vyrazily na procházku, kde jse udělaly pár krásných fotek na které se můžete podívat v galerii (jak u Aishy, tak u Aggy a také ve společných).

 

01.07.2008

Vloženy články k historii a standardu plemene. Chovné podmínky.

 

 
http://www.www.webgarden.cz